Fuse: fuse; 500mA; time-lag; ceramic; 1.6x0.8x0.45mm; SMD; tinned
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
SF-0603S050-2-1
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SF-0603S050-2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 500mA; time-lag; ceramic; 1.6x0.8x0.45mm; SMD; tinned
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -20...105°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Leads | soldering pads |
| Current rating | 500mA |
| Conform to the norm | UL |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 50A |