Fuse: fuse; 800mA; 63V; time-lag; ceramic; 3.1x1.55x0.6mm; SMD; 1206
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
SF-1206S080-2-1
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SF-1206S080-2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 800mA; 63V; time-lag; ceramic; 3.1x1.55x0.6mm; SMD; 1206
| Mounting | SMD |
| Resistance | 165mΩ |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -20...105°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Leads | soldering pads |
| Current rating | 800mA |
| Rated voltage | 63V |
| Case - mm | 3216 |
| Conform to the norm | UL |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 50A |