Module: thyristor; double series; 1.3kV; 70A; SEMIPACK1; Igt: 150mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKKT 72/12 E 07897381
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKKT 72/12 E 07897381
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: thyristor; double series; 1.3kV; 70A; SEMIPACK1; Igt: 150mA
| Case | SEMIPACK1 |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 1.3kV |
| Max. load current | 125A |
| Gate current | 150mA |
| Max. forward impulse current | 1.6kA |
| Load current | 70A |
| Version | A46 |
| Max. forward voltage | 1.9V |