Module: thyristor; double series; 800V; 95A; A48; SEMIPACK1; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKKT 92B08 E 07897741
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKKT 92B08 E 07897741
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: thyristor; double series; 800V; 95A; A48; SEMIPACK1; screw
| Case | SEMIPACK1 |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 150A |
| Gate current | 150mA |
| Max. forward impulse current | 2kA |
| Load current | 95A |
| Version | A48 |
| Max. forward voltage | 1.65V |