Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 60V; 3A; SOD123F; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 700mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky rectifying |