Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 80V; 3A; SOD123F
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |