Module: IGBT; diode/transistor; brake chopper; Urmax: 1.2kV; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKM150GAR12T4 22892400
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKM150GAR12T4 22892400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; brake chopper; Urmax: 1.2kV; screw
| Case | SEMITRANS2 |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 450A |
| Topology | brake chopper |
| Collector current | 150A |