Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 150A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKM195GB126D 22890630
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKM195GB126D 22890630
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 150A
| Case | SEMITRANS2 |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 300A |
| Topology | IGBT half-bridge |
| Collector current | 150A |