Module: IGBT; SEMITRANS3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKM200GAL12E4
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKM200GAL12E4 22892304
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; SEMITRANS3
| Case | SEMITRANS3 |
| Electrical mounting | FASTON connectors, screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | for UPS, Inverter |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 600A |
| Topology | boost chopper |
| Collector current | 200A |