Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.7kV; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKM200GAL17E4 22895110
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKM200GAL17E4 22895110
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.7kV; screw
| Case | SEMITRANS3 |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 1170A |
| Topology | boost chopper |
| Collector current | 248A |