Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 180A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKM200GB176D
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKM200GB176D 22890700
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 180A
| Case | SEMITRANS3 |
| Electrical mounting | FASTON connectors, screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 300A |
| Topology | IGBT half-bridge |
| Collector current | 180A |