Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.2kV; Ic: 300A; SEMITRANS4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKM300GA12T4 22892120
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKM300GA12T4 22892120
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.2kV; Ic: 300A; SEMITRANS4
| Case | SEMITRANS4 |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Version | D59 |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 900A |
| Collector current | 300A |