Module: IGBT; diode/transistor; brake chopper; Urmax: 1.2kV; D56
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKM400GAR125D 21915960
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKM400GAR125D 21915960
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; brake chopper; Urmax: 1.2kV; D56
| Case | SEMITRANS3 |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Version | D56 |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 600A |
| Topology | brake chopper |
| Collector current | 300A |