Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.7kV; Ic: 775A; SEMITRANS4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKM600GA17E4 22895080
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKM600GA17E4 22895080
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.7kV; Ic: 775A; SEMITRANS4
| Case | SEMITRANS4 |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 3420A |
| Collector current | 775A |