Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 600V; Ic: 75A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKM75GAL063D
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKM75GAL063D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 600V; Ic: 75A
| Case | SEMITRANS2 |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Version | D61 |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 150A |
| Topology | boost chopper |
| Collector current | 75A |