Module: thyristor; common cathode,double; 400V; 95A; A72; Ifsm: 2kA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKMT 92/04E 07911320
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKMT 92/04E 07911320
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: thyristor; common cathode,double; 400V; 95A; A72; Ifsm: 2kA
| Case | SEMIPACK1 |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. load current | 150A |
| Gate current | 150mA |
| Max. forward impulse current | 2kA |
| Load current | 95A |
| Version | A72 |
| Max. forward voltage | 1.65V |