Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKN 130/08 W/SLEEVE 02619310
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKN 130/08 W/SLEEVE 02619310
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO205AC, E14 |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 260A |
| Max. forward impulse current | 2kA |
| Load current | 130A |
| Max. forward voltage | 1.5V |
| Fastening thread | M12x1,75 |
| Type of diode | rectifying |