Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKN 152/02 UNF 3/8...24 02643990
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKN 152/02 UNF 3/8...24 02643990
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO8, DO205AA |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 300A |
| Max. forward impulse current | 3.8kA |
| Load current | 190A |
| Max. forward voltage | 1.4V |
| Fastening thread | 3/8''-24UNF-2A |
| Type of diode | rectifying |