Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKN 20/16 W/SLEEVE 02635180
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKN 20/16 W/SLEEVE 02635180
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | E9 |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. load current | 40A |
| Load current | 20A |
| Max. forward voltage | 1.55V |
| Fastening thread | M6 |
| Type of diode | rectifying |