Diode: stud rectifying; 800V; 1.35V; 320A; anode to stud; E16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKN 320/08 02237281
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKN 320/08 02237281
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: stud rectifying; 800V; 1.35V; 320A; anode to stud; E16
| Mounting | screw type |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 700A |
| Max. forward impulse current | 8kA |
| Load current | 320A |
| Max. forward voltage | 1.35V |
| Fastening thread | M24x1,5 |
| Type of diode | rectifying |