Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKN 71/14 UNF 02237090
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKN 71/14 UNF 02237090
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO203AB |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 1.4kV |
| Max. load current | 150A |
| Max. forward impulse current | 1kA |
| Load current | 72A |
| Max. forward voltage | 1.5V |
| Fastening thread | 1/4-28 UNF-2A |
| Type of diode | rectifying |