Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKNA 102/40 02632590
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKNA 102/40 02632590
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 4kV |
| Max. load current | 200A |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode |
| Max. forward impulse current | 1.6kA |
| Load current | 125A |
| Max. forward voltage | 1.9V |
| Fastening thread | M12 |
| Type of diode | rectifying |