Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKNA 2/13 02642300
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKNA 2/13 02642300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type, THT |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 1.3kV |
| Max. load current | 5A |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode |
| Max. forward impulse current | 150A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Fastening thread | M4 |
| Type of diode | rectifying |