Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKNA 22/48 02632520
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKNA 22/48 02632520
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 4.8kV |
| Max. load current | 40A |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode |
| Max. forward impulse current | 375A |
| Load current | 25A |
| Max. forward voltage | 1.95V |
| Fastening thread | M6 |
| Type of diode | rectifying |