Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKNA 26/17 02238000
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKNA 26/17 02238000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO203AA |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Max. load current | 40A |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode |
| Load current | 26A |
| Max. forward voltage | 1.55V |
| Type of diode | rectifying |