Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKNA 86/20 UNF 02646980
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKNA 86/20 UNF 02646980
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO5, DO203AB |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 2kV |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode |
| Load current | 85A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Fastening thread | 1/4-28 UNF-2A |
| Type of diode | rectifying |