Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKNA202/45
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKNA 202/45 02628780
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 4.5kV |
| Max. load current | 500A |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode |
| Load current | 200A |
| Max. forward voltage | 1.95V |
| Fastening thread | M16x1,5 |
| Type of diode | rectifying |