Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKNA46/18
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKNA 46/18 02647470
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO203AB |
| Semiconductor structure | anode stud |
| Max. off-state voltage | 1.8kV |
| Max. load current | 80A |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode |
| Max. forward impulse current | 600A |
| Load current | 45A |
| Max. forward voltage | 1.6V |
| Fastening thread | M8 |
| Type of diode | rectifying |