Clip-on probe; with puncturing point; 10A; 60VDC; black; 4mm; 50mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKPS 6717 NI/SW
Tootja: SCHÜTZINGER
Tootja tootekood: SKPS 6717 NI/SW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Clip-on probe; with puncturing point; 10A; 60VDC; black; 4mm; 50mΩ
| Operating temperature | -25...80°C |
| Colour | black |
| Contact plating | nickel plated |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 30V AC, 60V DC |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Insulator material | polyamide |
| Type of test accessories | clip-on probe |
| Kind of clip-on probe | with puncturing point |
| Socket size | 4mm |