Clip-on probe; crocodile; 6A; red; Plating: nickel plated; 4mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKPS 6780 NI / RT
Tootja: SCHÜTZINGER
Tootja tootekood: SKPS 6780 NI / RT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Clip-on probe; crocodile; 6A; red; Plating: nickel plated; 4mm
| Operating temperature | -25...80°C |
| Colour | red |
| Contact plating | nickel plated |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Current rating | 6A |
| Overall length | 163mm |
| Conform to the norm | CAT II 1000V, EN 61010 |
| Insulator material | polyamide |
| Type of test accessories | clip-on probe |
| Kind of clip-on probe | pincers type |
| Socket size | 4mm |