Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKR 100/16 W/SLEEVE 02638720
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKR 100/16 W/SLEEVE 02638720
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO205AC |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. load current | 200A |
| Max. forward impulse current | 1.5kA |
| Load current | 100A |
| Max. forward voltage | 1.55V |
| Fastening thread | M12 |
| Type of diode | rectifying |