Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKR 135F08 02238430
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKR 135F08 02238430
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO205AC, E14 |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 260A |
| Max. forward impulse current | 2.1kA |
| Max. forward voltage | 1.95V |
| Fastening thread | M12 |
| Type of diode | rectifying |