Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKR 150/08 02646200
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKR 150/08 02646200
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO205AC |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 260A |
| Max. forward impulse current | 2.5kA |
| Load current | 165A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Type of diode | rectifying |