Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKR 20/08 W/SLEEVE 02642210
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKR 20/08 W/SLEEVE 02642210
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | E9 |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 40A |
| Load current | 20A |
| Max. forward voltage | 1.55V |
| Fastening thread | M6 |
| Type of diode | rectifying |