Diode: stud rectifying; 1200V; 1.55V; 25A; cathode stud; M6; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKR 26/12 02149160
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKR 26/12 02149160
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: stud rectifying; 1200V; 1.55V; 25A; cathode stud; M6; screw
| Mounting | screw type |
| Case | DO203AA |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. load current | 40A |
| Load current | 25A |
| Max. forward voltage | 1.55V |
| Fastening thread | M6 |
| Type of diode | rectifying |