Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKR 262/22 02644100
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKR 262/22 02644100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 2.2kV |
| Max. load current | 500A |
| Max. forward impulse current | 5kA |
| Load current | 260A |
| Max. forward voltage | 1.4V |
| Fastening thread | M16x1,5 |
| Type of diode | rectifying |