Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKR 320/16 W/SLEEVE 02620421
Tootja: SEMIKRON
Tootja tootekood: SKR 320/16 W/SLEEVE 02620421
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. load current | 700A |
| Max. forward impulse current | 8kA |
| Load current | 320A |
| Max. forward voltage | 1.35V |
| Fastening thread | M24x1,5 |
| Type of diode | rectifying |