Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKR 94/08 02644280
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKR 94/08 02644280
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 150A |
| Max. forward impulse current | 1.7kA |
| Load current | 95A |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Fastening thread | M8x1,25 |
| Type of diode | rectifying |