Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKRA 26/13 UNF 02646420
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKRA 26/13 UNF 02646420
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO203AA |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 1.3kV |
| Max. load current | 40A |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode |
| Load current | 26A |
| Max. forward voltage | 1.55V |
| Type of diode | rectifying |