Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKRA 46/14 UNF 02647060
Tootja: SEMIKRON DANFOSS
Tootja tootekood: SKRA 46/14 UNF 02647060
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | screw type |
| Case | DO203AB |
| Semiconductor structure | cathode stud |
| Max. off-state voltage | 1.4kV |
| Max. load current | 80A |
| Features of semiconductor devices | avalanche diode |
| Max. forward impulse current | 600A |
| Load current | 45A |
| Max. forward voltage | 1.6V |
| Fastening thread | 1/4-28 UNF-2A |
| Type of diode | rectifying |