Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; 3.92N; 3.4mm
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
SKRAALE010
Tootja: ALPS
Tootja tootekood: SKRAALE010
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; 3.92N; 3.4mm
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Body dimensions | 6.2x6.2x2.5mm |
| Electrical life | 100000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact resistance | 100MΩ |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 3.92N |
| Actuator colour | white |
| Button shape | round |
| Button height | 3.4mm |