Needle-like test probe; Operational spring compression: 4.2mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKS-415 002 500 A 2305 E
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: SKS-415 002 500 A 2305 E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Needle-like test probe; Operational spring compression: 4.2mm
| Mounting | push-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Current rating | 5A |
| Tip diameter | 5mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Blade tip shape | flat |