Needle-like test probe; Operational spring compression: 2.65mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SKS-415 353 230 A 2310 E
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: SKS-415 353 230 A 2310 E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Needle-like test probe; Operational spring compression: 2.65mm
| Mounting | push-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Length | 50mm |
| Current rating | 5A |
| Tip diameter | 2.3mm |
| Type of test accessories | test probe |