Battery: lithium (LTC); 3.6V; DD; Ø32.9x123.5mm; 35000mAh
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SL-2790/S
Tootja: TADIRAN
Tootja tootekood: SL-2790/S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium (LTC); 3.6V; DD; Ø32.9x123.5mm; 35000mAh
| Operating temperature | -55...85°C |
| Leads | none |
| Max. forward impulse current | 1A |
| Maximum current | 450mA |
| Body dimensions | Ø32.9x123.5mm |
| Current rating | 10mA |
| Capacity | 35Ah |
| Rated voltage | 3.6V |
| Cell size | DD |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium (LTC) |