Battery: lithium (LTC); 3.6V; 1/2AA; 2pin; Ø14.7x25.2mm; 1200mAh
Kordarv:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
SL-350/PR
Tootja: TADIRAN
Tootja tootekood: SL-350/PR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium (LTC); 3.6V; 1/2AA; 2pin; Ø14.7x25.2mm; 1200mAh
| Operating temperature | -55...85°C |
| Leads | 2pin |
| Maximum current | 6mA |
| Body dimensions | Ø14.7x25.2mm |
| Current rating | 0.6mA |
| Capacity | 1.2Ah |
| Rated voltage | 3.6V |
| Cell size | 1/2AA |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium (LTC) |