Battery: lithium (LTC); 3.6V; AA; 2pin; Ø14.7x50.5mm; 2400mAh
Kordarv:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
SL-360/PR
Tootja: TADIRAN
Tootja tootekood: SL-360/PR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium (LTC); 3.6V; AA; 2pin; Ø14.7x50.5mm; 2400mAh
| Operating temperature | -55...85°C |
| Leads | 2pin |
| Maximum current | 20mA |
| Body dimensions | Ø14.7x50.5mm |
| Current rating | 2mA |
| Capacity | 2.4Ah |
| Rated voltage | 3.6V |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium (LTC) |