Battery: lithium (LTC); 3.6V; 2/3AA; Ø14.7x33.5mm; 1600mAh
Kordarv:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
SL-361/PT
Tootja: TADIRAN
Tootja tootekood: SL-361/PT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium (LTC); 3.6V; 2/3AA; Ø14.7x33.5mm; 1600mAh
| Operating temperature | -55...85°C |
| Leads | 3pin, for PCB, positive pole: 1pin |
| Maximum current | 10mA |
| Body dimensions | Ø14.7x33.5mm |
| Current rating | 1mA |
| Capacity | 1.6Ah |
| Rated voltage | 3.6V |
| Cell size | 2/3AA |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium (LTC) |