Battery: lithium (LTC); 3.6V; 1/2AA; Ø14.7x25.2mm; 900mAh
Kordarv:
90.0
Minimum quantity:
90.0
Tootekood:
SL-550/PT
Tootja: TADIRAN
Tootja tootekood: SL-550/PT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium (LTC); 3.6V; 1/2AA; Ø14.7x25.2mm; 900mAh
| Operating temperature | -55...130°C |
| Leads | 3pin, for PCB, positive pole: 1pin |
| Max. forward impulse current | 100mA |
| Maximum current | 50mA |
| Body dimensions | Ø14.7x25.2mm |
| Current rating | 0.6mA |
| Rated voltage | 3.6V |
| Cell size | 1/2AA |
| Battery features | high temperature resistant, non-rechargeable |
| Type of battery | lithium (LTC) |