Battery: lithium (LTC); 3.6V; AA; axial; Ø14.7x50.5mm; 2200mAh
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SL-760/P
Tootja: TADIRAN
Tootja tootekood: SL-760/P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium (LTC); 3.6V; AA; axial; Ø14.7x50.5mm; 2200mAh
| Operating temperature | -55...85°C |
| Leads | axial |
| Max. forward impulse current | 200mA |
| Maximum current | 100mA |
| Body dimensions | Ø14.7x50.5mm |
| Current rating | 2mA |
| Capacity | 2.2Ah |
| Rated voltage | 3.6V |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium (LTC) |