Battery: lithium (LTC); 3.6V; 2/3AA,2/3R6; 2pin; Ø14.7x33.5mm
Kordarv:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
SL-861/PR
Tootja: TADIRAN
Tootja tootekood: SL-861/PR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium (LTC); 3.6V; 2/3AA,2/3R6; 2pin; Ø14.7x33.5mm
| Operating temperature | -55...85°C |
| Leads | 2pin |
| Max. forward impulse current | 75mA |
| Maximum current | 30mA |
| Body dimensions | Ø14.7x33.5mm |
| Current rating | 0.5mA |
| Capacity | 1.6Ah |
| Rated voltage | 3.6V |
| Cell size | 2/3AA, 2/3R6 |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium (LTC) |